THY Personel Alımı 2013
Ana Sayfa » Memur Alımı, Personel Alımı » THY Personel Alımı 2013

THY Personel Alımı 2013

17 Mart 2013

Uluslararası havacılık sektöründe adeta liderliğe doğru giden Türk Hava Yolları A.Ş. büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yeni uçak siparişleri vererek filosunu güçlendiren THY yeni personel eleman alım ilanları da yayınlamaya devam ediyor. Büyümesine paralel olarak personel memur alımı yapacak olan THY tecrübeli kabin amiri alımı yapacak. 2013 yılı için yapılacak olan personel alım ilanı ve başvuru koşulları aşağıdaki gibidir.
türk hava yolları personel alımı 2013,thy eleman alımı 2013,thy kabin memuru alımı 2013,thy 2013 personel alımı,thy kabin amiri alımı,2013 kabin memuru alımları,kabin memuru alımı 2013,thy iş alımı,thy memur alımı 2013,kabin memuru alımları 2013,THY Kabin Memuru

türk hava yolları personel alımı 2013
,thy eleman alımı 2013
,thy kabin memuru alımı 2013
,thy 2013 personel alımı
,thy kabin amiri alımı
,2013 kabin memuru alımları
,kabin memuru alımı 2013
,thy iş alımı
,thy memur alımı 2013
,kabin memuru alımları 2013,THY Kabin Memuru

A.O.TecrübeliKabin Amiri Adayları Arıyor

T.C vatandaşı olmak

İlantarihiitibariyle 38 yaşından gün almamış olmak, (01.11.1975 ve sonrasında doğmuş olmak)

Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak

Erkek adaylar için, askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak

İyi derecede İngilizce bilmek

Bay veya Bayan, yurt içi/yurt dışı havayollarında en az 3 yıl Kabin Memuru, en az 1 yıl Kabin Amiri olarak çalışmış olmak

Uçuşa engelsağlıksorunu olmamak

Bayanlarda 160-180 cm baylarda 165-190 cm arası boyda olmak

Tercihen A-321/320/319, B-737/800/900ER tiplerinde geçerli sertifikaya sahip olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilanainternetüzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvurular dışında herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir.

 • ekici istanbul hava yollari calisanlari
 • thy a o uzman aday mulakat sorulari
 • turk hava yollari sozlu sinavinda neler soruluyor
 • wola iletişimhosteslik
 • Wola kabin memuru kursuna gidenler
THY Personel Alımı 2013 memur alımları, personel alımları, eleman alımları, personel alımı, eleman alımı, memur alımı, işe alım süreci, sağlık personeli alımları, belediye personel alımları, memur, memur kpss, memur haberler, personel iş başvurusu, memur iş başvurusu, personel alımı, personel Alımları 2014 - personel alımı ne zaman yapılacak? iş başvurusu - işçi alımı - memur alımı 2014, iş başvuru formu, işçi alımı, iş ilanları, açık pozisyonlar, memurlar.net, kariyer.net, yenibiris.com - iş ilanları sitesi.
Memur Personel Eleman İş İlanları Haberleri

 1. Selin Ertürk
  Mar 25th, 2013 at 21:08 | #1

  THY Kabin Memurluğu İngilizce sınavı sözlü ve yazılı olarak ikiye olarak ayrılır. İlk yapılan sınav bilgisayar üzerinden yapılan yazılı sınavdır. Genellikle alım için yapılan sınavların ilk budur. Bu sınav iki bölümden oluşur. Cevapları sürükleme, dinledikten sonra cevabı bulma ve görsel resimlerden oluşan bir sınavdır. Öğrenciler bir kere soruyu cevapladıklarında geriye dönme şansları maalesef bulunmamaktadır. İlk bölüm için pre-intermediate düzeyinde İngilizce yeterli olacaktır. İkinci kısma geçmek için öğrencilerin minimum 1.2 skor almaları gerekmektedir. Fazla hata yapıldığında sistem kapanır ve sınav bitmiş olur. İkinci kısımda ise zorluk derecesi gittikçe artar ama THY için en iyi ihtimalle birinci kısmı başarmanız yeterli olacaktır.
  Bir sonraki aşamada ise bir kurul karşısında sözlü İngilizce mülakata girersiniz. Mülakatlar genelde başka bir gün olur. Kuruldakiler size günlük hayattan sorular sorarlar. Sorular devam eden muhabbete göre şekillenir. Amaç burada söylenenleri anlamanızda yani “Compherension” yeteneğinizde ve sorulara verdiğiniz cevaplarda akıcılık ve gramer olarak düzgünlük aramaktır. Yazılı sınavı geçen adayların en zorlandıkları yer burasıdır. Bu zamana kadar gramere dayalı bir İngilizce eğitimi almış olan adaylar “speaking” konusunda aynı başarıyı gösteremeyebilirler. Alımlara hazırlananlar için tavsiyemiz, İngilizce konuşma becerilerine yönelik çalışmalar yapmalıdır. Genelde mülakat sorulan sorular;
  Bize kendini tanıtır mısın?
  Daha önce hangi işi yapıyordun? Neden ayrıldın?
  İngilizce’yi nereden öğrendin?
  Neden kabin memurluğu?
  Okuduğun bölüm nedir? Neden bu bölümün ile ilgili bir işte çalışmıyorsun?
  Aile ilgili ya da evli iseniz evlilik hakkında sorular en çok sorular arasındadır. Fakat bunun dışında “Çantanı nereden aldın?”, “Hiç Disneyland’a gittin mi?” gibi soruların da sorulduğu bilinmelidir. Önceden ezberlenmiş kalıplarla konuşmak size eksi puan getirecektir. Kendi cümlelerinizi kurunuz ve anlamadığınız soruları tekrar etmelerini istemekten kaçınmayınız.
  Yazılı İngilizce sınavı için giyim önemli değilken, mülakatta muhakkak giyiminize özen göstermelisiniz. Unutmayın, İngilizce’niz sınansa bile bir iş görüşmesindesiniz.
  World Of Language Academy; Kabin Memurluğu sınavında başarıyı kişiye özel hazırladığı kabin memurluğu sınavına özel hazırladığı İngilizce eğitim programı ile kabin memurluğu mülakatlarına girmeden önce İngilizce seviyenizi hem yazılı düzeyde hem de konuşma düzeyinde istenilen noktada yukarıya taşıyor. World Of Language Academy’nin hazırladığı sınava yönelik eğitimlerde; Gramer Eğitimi’nde THY yazılı sınavına birebir uygun gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilginden tasarruf edebilmektesiniz. Listening ve speaking eğitimlerinde ise mülakatlarda sorulan sorulara doğru ve akıcı ve istenen cevabı vermeniz sağlanmaktadır. Her sene onlarca kabin memuru adaylarını THY’de kariyer sahibi yapan WOLA ACADEMY’de bu alanda deneyimli ve başarılı ve onlarca hostes adayının ve de kabin memurunun sınavları başarıyla vermesini sağlayan eğitmenler sayesinde siz de 5 günlük hızlandırılmış bu eğitimlerle World Of Language Academy % 100 GARANTİ ile yeni bir iş ve kariyere sahip olmanızı sağlamaktadır.

  Kabin Memurluğu sınavında önemle üzerinde durulan noktalar;

  Kelime bilgisi
  Dilbilgisi
  Anlama
  Akıcılık
  Etkileşim

  WORLD OF LANGUAGE ACADEMY KABİN MEMURU EĞİTİMİN İÇERİĞİ:
  Gramer Eğitimi: THY yazılı sınavına birebir uygun gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilginden tasarruf edeceksiniz!
  Dinleme (Listening) alıştırmaları: Bu sayede hem yazılı hem de sözlü sınavda dinlediğinizi zorlamandan anlayabileceksiniz!
  Yabancı öğretmen eşliğinde Speaking dersleri: Mülakatlarda sorulan sorulara doğru ve akıcı bir biçimde cevap verebileceksiniz!

  İşte THY’nin alacağı Bay ve Bayan Kabin Memuru Adaylarında Aranan Şartlar
  Ön Koşullar:
  T.C. uyruklu olmak
  En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur)
  İyi derecede İngilizce bilmek
  THY A.O.’nun öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek
  01.01.1983 ile 31.12.1990 tarihleri arası doğumlu olmak
  Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak
  Sağlık ve Fiziki Koşullar
  Bayanlarda 160-180 cm.arası boya sahip olmak
  Erkeklerde 170-190 cm.arası boya sahip olmak
  Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak (Ölçümler THY tarafından veya THY’nin belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır)
  Sağlık durumu uçuşa müsait olmak (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak)
  Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak

  Ayrıca;
  World Of Language Academy ile; sınav öncesi ve sonrasında Motivasyon, Öz güven arttırma, Kaygı azaltma eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz.

  Geleceğiniz ve kariyeriniz için doğru yerdesiniz!
  http://www.wolacademy.com

 2. ESRA
  Nis 20th, 2013 at 01:02 | #2

  başvuru formunuza erişemiyorum THY’de çalışmayı çok istiyorum.İngilizce ve Fransızca biliyorum.

 3. melike
  May 27th, 2013 at 20:11 | #3

  Merhaba ben lise son sinif ogrencisiyim ve hostes olmak istiyorum.unuversite sinavlarina girdim. İstanbul Unuversitesi sivil havavilik ve kabin memurlugunu tercih etmeyi dusunuyorum.bu bolumu okudugumda yine mulakatlara katilmam gerekicek mi beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum

 4. mercan
  Haz 10th, 2013 at 16:00 | #4

  başvuru yaptım kabul edilmiş ama hıçbir sınava çağrılmadım arkadaşlar lütfen yardım

 5. Ahmet Göktepe
  Haz 18th, 2013 at 10:04 | #5

  Başvuru formuna bir türlü ulaşamadım!Adım Ahmet Göktepe,1989 doğumlu Antalyalıyım,Çok iyi derecede ingilizce ve Sırpça aynı zamanda pre-intermediate levelinde İspanyolcaya hakimim!Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim!

 6. tugba
  Haz 27th, 2013 at 23:25 | #6

  basvuru formuna ulasamadım bılgı verısenız sevınırım

 7. mustafa türkmen
  Tem 1st, 2013 at 10:14 | #7

  MERHABALAR HOSTES ADAYLARIMIZ BİZE 05058285721 NOLU TELOFONDAN ULAŞABİLİRLER ALIMLARIMIZ DÜN İTİBARİ İLE BAŞLAMIŞ OLUP 10.08.2013 DE SONA ERECEKTİR

 8. mat müh
  Tem 1st, 2013 at 21:32 | #8

  THYye matematik mğhendisi alımı var mı ?

 9. BİRGÜL GÖRGÜLÜ
  Tem 20th, 2013 at 23:06 | #9

  merhabalar. ben önlisans mezunuyum. farklı işkollarında çalıştım deneyim kazandım. thy na ilk kez başvuruyorum. bu kuruma bağlı çalışmak istiyorum. almanca yabacı dil bilgim fena değil. iş disiplini seviyorum. sizlerlerle çalışmak çok isterim. ev te. 0232 4381690 cep. 05363976399

 10. erdal
  Tem 21st, 2013 at 17:28 | #10

  Mrb ben bir by hos olarak calismak istiyorum cok iyi yabanci dil bilgim var ve 8 senedir 5 yildizli oyeler de calistim konusma uslubum ve diksyonum cok iyidir guler yuzlu ve insanlarla iyi ve dikatli konusurum thy de calismayi cok istiyorum

 11. erdal
  Tem 21st, 2013 at 17:30 | #11

  Mrb ben bir by hos olarak calismak istiyorum cok iyi yabanci dil bilgim var ve 8 senedir 5 yildizli oyeler de calistim konusma uslubum ve diksyonum cok iyidir guler yuzlu ve insanlarla iyi ve dikatli konusurum thy de calismayi cok istiyorum 0534 386 58 13

 12. Seyma
  Tem 22nd, 2013 at 14:53 | #12

  merhaba ben seyma 1992 Isvicre doğumluyum lise mezunuyum iyi derecede almanca biliyorum.hosteslik deneyimim bulunmamakta ama insanlara hitap edibilen güler yüzlü problem çözücü ve güvenilir bir yapıya sahip olduğumdan insan ilişkilerim çok iyidir.yaşam koşullarım bu işe uygun ve zaman problemim yoktur. Thy hosteslik yapmak istiyorum ilgileneceğinizi umuyorum şimdiden teşekkürler…

 13. ali ekici
  Eyl 16th, 2013 at 21:29 | #13

  ilkokul menzunuyum bana uygun iş arıyorum teşekkürler

 14. hasanadıyaman
  Eki 27th, 2013 at 15:18 | #14

  lıse mezunuyum thy calısmak ıstıyorum

 15. Fatma
  Ara 29th, 2013 at 17:23 | #15

  Merhaba yasim 27 isvicrede yasiyorum Ing Almanca italyanca türkce birazda fransizca biliyrum hosteslik icin basvurum isletme bitirdim ilgilenirseniz cok sevinirim

Yorum yaz