Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı

Memur Haberleri
Ana Sayfa » Personel Alımları » Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı

12 Ocak 2013

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı2013 yılı uzman çavuş temini kapsamında terhis olmuş personelden başvuruda bulunan ve Şubat/Mart 2013 aylarında başlayacak olan eğitime katılmak isteyen piyade komando branşını tercih etmiş adayların sınav tarihlerine ulaşmak için tıklayınız.

Komando sınıfını tercih etmesine rağmen kısıtlı kontenjana giremediğinden çağrılamayan adaylar ile diğer sınıf/branşları tercih eden adaylardan ön başvurusu kabul edilen adayların sınav tarihleri ile ilgili duyurular başvuru kılavuzunda belirtilen faaliyet takvimi esas alınarak www.kkk.tsk.tr adresinde yayımlanacaktır. Ayrıca konu ile ilgili olarak adayların elektronik postalarına ve cep telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

AÇIKLAMALAR 

1.   Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edileceğinden ön başvuru yapmış olmak tek başına başvuru şartlarını taşıdıkları anlamına gelmemektedir.

2.   Bu kapsamda aşağıda belirtilen şartları belgeleyemeyen adaylar genel ağ (internet) üzerinden yapmış oldukları ön başvuruları kabul edilmiş olsa dahi, sınavlara kabul edilmeyecektir: 

      a.   Yaş şartı: Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar),

      b.   Terhis tarihi şartı: Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (01 Ocak 2010 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), 

      c.   Öğrenim durumu şartı: En az lise ve dengi okul mezunu olmak. 

3.   En az lise ve dengi okul mezunu olmayan, ilköğretim (ortaokul) mezunu olan adayların sözleşmeli er temini için  www.kkk.tsk.tr genel ağ (internet) adresinde yayımlanmış olan duyuruyu takip ederek ön başvuru yapmaları mümkündür.

4.   Komando sınıfını tercih etmiş ve terhis olmuş olan adaylardan başvuru önceliğine göre ön başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavları 16-17 ve 21 Ocak 2013 tarihlerinde yapılacaktır.

5.   Ön başvurusu kabul edilen  adaylar, Yazılı Sınav, Kayıt Kabul Faaliyeti, Mülakat, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Kabiliyet Testi (FKT)  için  isimleri hizasında belirtilen tarihte ve saatte, Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır. Kendisine tebliğ edilen sınav tarihinde sınavlara katılmayan adayların başvuru işlemleri iptal edilecektir.

6.   Sınavlar ve aşamalara yönelik hususlar ile adayların beraberinde getirecekleri belgeler Başvuru Kılavuzunda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

7.   Adaylara kıymetli eşyaları için emanet hizmeti sağlanamadığından yanlarında kıymetli eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

8.   İşlemlerin daha çabuk sonuçlandırılabilmesi için adaylar sınavlara (yazılı sınav, kayıt- kabul faaliyeti, mülakat, ön sağlık kontrolü ve fiziki kabiliyet testi) spor kıyafetli (eşofmanlarını giymiş olarak) katılabileceklerdir.

9.   Yapılacak sınavlarda başarılı olan adayların aynı gün içerisinde güvenlik soruşturması ve sağlık raporu işlemleri başlatılacaktır.

10. Kendisine sınav çağrısı yapılmış adayların genel ağ (internet) ortamındaki başvuru bilgileri kurumsal veri tabanına aktarılmıştır. Bu nedenle adaylar başvuru güncelleme ve sorgulama  işlemlerini yapamayacaklardır. Genel ağdan (İnternet) yapılan ön başvurunun bilgisayar çıktısını alamayan adayların kendisine yapılan sınav çağrı belgesinin çıktısını getirmeleri yeterli olacaktır.

11. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. 

SINAVLAR İÇİN YOLA ÇIKMADAN ÖNCE AÇIKLAMALARI TEKRAR OKUYUNUZ. SINAV TARİH VE SAATİ İLE GETİRECEĞİNİZ BELGELERİ MUTLAKA BİR KEZ DAHA KONTROL EDİNİZ.

Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.kkk.tsk.tr genel ağ adresinde yer alan personel ve öğrenci temini bölümüne bakınız. İlave sorularla ilgili irtibat numaraları:

(0 312) 562 11 11/562 03 65/562 05 34/562 15 08

(0 312) 411 60 50 (Belgegeçer)

 • kara kuvvetleri personel alımı
 • kara kuvvetleri komutanlığı
 • kara kuvvetleri komutanlığı personel alımı
 • kkk personel temin merkezi
 • kara kuvvetleri personel alımı 2013

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı

memur alımları, personel alımları, eleman alımları, perosnel alımı, eleman alımı, memur alımı, sağlık personeli alımları, belediye personel alımları, memur, memur kpss, memur haberler, personel iş başvurusu, memur iş başvurusu,Personel alımı Personel Alımları 2014 - personel alımı ne zaman yapılacak? iş başvurusu - türk telekom iş başvurusu - personel alımı - memur alımı 201, işçi alımı, iş ilanları, açık pozisyonlar

 1. yunus yeşildemir
  Mar 3rd, 2013 at 14:19 | #1

  ADIM :YUNUS SOYADIM: YEŞİL DEMİR BİTLİ İL İLCE ADİL CEVAZDA ikamet ediyorum uzman erliye başvuru yaptım ve sınav yeri olan ANKARA cebeciye gittim hakkımı yediler beni ön salık elemesinde elediler kilo sorunu yaptılar benim boy:1.80 kilo:85 ve beni elediler itiraz edelim dedik insan yerine koyupta kimse ilgilenmedi bile biz vatan sevgisiyle onca yolu kat edipte gidelim hayal kırık lığıyla geri dönelim şimdi siz söyleyin ben ne yapıyım

 2. yunus yeşildemir
  Mar 3rd, 2013 at 14:19 | #2

  yunus yeşildemir :
  ADIM :YUNUS SOYADIM: YEŞİL DEMİR BİTLİ İL İLCE ADİL CEVAZDA ikamet ediyorum uzman erliye başvuru yaptım ve sınav yeri olan ANKARA cebeciye gittim hakkımı yediler beni ön salık elemesinde elediler kilo sorunu yaptılar benim boy:1.80 kilo:85 ve beni elediler itiraz edelim dedik insan yerine koyupta kimse ilgilenmedi bile biz vatan sevgisiyle onca yolu kat edipte gidelim hayal kırık lığıyla geri dönelim şimdi siz söyleyin ben ne yapıyım

 3. adnan
  Tem 5th, 2013 at 11:00 | #3

  Uzman olmak istiyorum

 4. kaddur cin
  Tem 29th, 2013 at 19:37 | #4

  Uzman olmak istiyorum askerden yeni geldim
  Burda ne yapacağı bilmiyor. Lütfen bana ulaşınca benim cep 05398384535

 5. ismail akbas
  Oca 2nd, 2014 at 14:54 | #5

  askerden yenı geldım uzman cavus olmak ıstıyorum askerde zaten cavustum komando alayında gorevımı tamamladım bu 05418099693 bu numaradan bana ulasabılırsenız sevınrım

Yorum yaz