PTT, Haziran’da son kez alım yapacak

Memur Haberleri
Ana Sayfa » Eleman Alımı, Personel Alımı » PTT personel alımı ne zaman yapacak?

PTT personel alımı ne zaman yapacak?

22 Mayıs 2013

PTT personel alımı ne zaman yapacak?

PTT; AŞ olmadan önce son kez personel alımı yapacağını duyurdu. PTT çalışanları diğer kamu kuruluşları gibi KPSS puanları baz alınarak yapılıyor. PTTyeni eleman alımları için Haziran ayında duyuru yayımlayacak.

PTT’nin özelleştirilmesi ile ilgili Kanun tasarısı hazırlıkları tamamlanarak TBMM’den geçti. Ancak yeni kanun tasarısının yayımlanması bekleniyor. Bu aşama tamamlanıncaya kadar PTT hala kamu kurumu statüsünde değerlendirilmeye devam ediyor. Bu nedenle de PTT AŞ. Olmadan önce son personelini de yine KPSS ile alacak.

 

2013/1 Haziran alımında çok sayıda personel alacak

 

PTT Haziran alımlarında son bir defa daha KPSS ile personel alacak. PTT, Haziran yerleştirmeleri için 730 kadro ayırdı. Bu kadronun büyük bir çoğunluğu İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir illeri için olacak.

 

Hangi bölümlerden alacak? 

 

PTT, haziran ayında almayı planladığı personeli sadece lisans(4 yıllık) mezunlarından seçecek. Ancak KPSS 2011 puanları göz önünde bulundurulmayacak. Sadece 2012 yılı P3 puanı olan adaylar tercih yapacak. Kadrolarda çoğunlukla, kamuoyunda iş bulamadıkları gerekçesiyletepkilerini dile getiren İİBF ve istatistik mezunları ağırlıklı olacak. (Ancak henüz personel alımında aranan şartlar resmi olarak duyurulmadığı için bu bilgi de kesinleşmedi.

 

PTT’deki personelin statüsü 

 

Kamu iktisadi kuruluşları arasında olan PTT özelleştirilerek AŞ statüsüne geçiyor. Kurumun 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli olarak çalışan personelinin özlük hakları ve maaş imkanları oldukça tatmin edici.

 

PTT sözleşmeli personelinin kadrolu memurlar kadar hakları bulunuyor. PTT sözleşmeli personelinin maaşları pozisyonlarına göre farklılıklargösterse de memurlar ile aynı, lojman, kreş, fazla çalışma ücreti, çok yüksek yabancı dil tazminatı ve izin haklarına sahipler.

 

PTT özelleşmesiyle personeli ne olacak? 

 

PTT ile ilgili kanun yürürlüğe girince kurum personeline tercih hakkı sunulacak. İsteyenler 399 KHK’ya tabi olarak devam edecekler ya da bunu feshederek şirket bünyesinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi işçi statüsüne geçecekler. Kesinlikle PTT çalışanlarını işten çıkarmak gibi bir durum söz konusu değil. Bu personel, kurulacak yeni şirkete devir olacaktır.

 

 • lojistik ptt alimlari daha ne kadar devam eder
 • postane memuru hangi bolumlerden alim yapiyrr
 • ptt alımları ne zaman olacak
 • PTT ELEMAN ALIMI NEZAMAN
 • ptt eleman alımı nezaman son

PTT personel alımı ne zaman yapacak?

memur alımları, personel alımları, eleman alımları, perosnel alımı, eleman alımı, memur alımı, sağlık personeli alımları, belediye personel alımları, memur, memur kpss, memur haberler, personel iş başvurusu, memur iş başvurusu,Personel alımı Personel Alımları 2014 - personel alımı ne zaman yapılacak? iş başvurusu - türk telekom iş başvurusu - personel alımı - memur alımı 201, işçi alımı, iş ilanları, açık pozisyonlar

 1. ıbrahım akkus
  May 25th, 2013 at 20:46 | #1

  sızınle calısmak ıstıyorum

 2. mehmet lşık
  Haz 4th, 2013 at 23:26 | #2

  teb genel müdürlük bankası vede havalanıda caliştım sizlerle calişmak isterim tl 05356283501

 3. EMİNE
  Haz 20th, 2013 at 22:14 | #3

  Sadece lisans mezunlarını almak bnce çok yanlış ptt demek banka – kargo- Lojistik demek ve bn lojistik mezunum lojistik alanında da atamaların olması gerektiğini düşünüyorum atama olmuyacaksa bu tarz bölümleri açılması ve okutulması yanlış bunun için de gereğinin yapılmasını gerektiğini düşünüyorum ciddiye alırsanız sevinirim.

 4. Yeliz ÖZKURT
  Haz 28th, 2013 at 03:26 | #4

  lisans işletme mezunuyum sizinle çalışmak isterim… KPSS için puan kaç olmalı lütfen bilgi alabilir miyim?

 5. fatih
  Tem 7th, 2013 at 19:42 | #5

  alım nezaman bilgi alabilirmiyim

 6. ünzüle kantar
  Ağu 22nd, 2013 at 17:29 | #6

  bilgisayar işletme sertifamdam var iş bulamıyorum epilepsi rahatsızlıgım var kpss de girdim

 7. mehmet.engin
  Eki 28th, 2013 at 21:08 | #7

  sizinle.beraber.çalışmak.istiyorum.ilgilenirseniz.sevinirim.alibeyköy.eyüp.tarafında.oturuyorum.daha.önce.kuryenette.çalıştım.gelen.kartların.dağıtımını.yaptım.yüzde.elli.engelli.durumum.var.raporluyum.ortaokul.mezunuyum.enkısa.zamanda.haber.verirseniz.sevinirim.cep.05398204162

 8. mehmet.engin
  Kas 15th, 2013 at 11:04 | #8

  sizinle.beraber.çalışmak.istiyorum.ilgilenirseniz.sevinirim.daha.önce.kuryenet.firmasında.çalıştım.gelen.kartların.dağıtımını.yaptım.yüzde.elli.engelli.durumum.var.raporluyum.ortaokul.mezunuyum.enkısa.zamanda.haber.verirseniz.sevinirim.alibeyköy.eyüp.tarafında.oturuyorum.cep.05398204162

Yorum yaz